Eğitimdir ki, bir milleti ya özgür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da esaret ve sefalete terk eder.
20 10 2023
ALTSO VE ALKÜSEM ORTAKLIĞINDA SORUMLU EMLAK DANIŞMANLIĞI SERTİFİKA PROGRAMI

ALTSO VE ALKÜSEM ORTAKLIĞINDA SORUMLU EMLAK DANIŞMANLIĞI SERTİFİKA PROGRAMI

5 Haziran 2018 tarihinde yürürlüğe giren Taşınmaz Ticareti Yönetmeliği’ne göre Taşınmaz Ticareti; Ticaret İl Müdürlükleri tarafından verilen Taşınmaz Ticareti Yetki Belgesine sahip işletmeler tarafından yapılır.

 

14/10/2020 tarih ve 31274 sayılı Resmi Gazete’ de yayımlanan Taşınmaz Ticareti Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik kapsamında; taşınmaz ticareti faaliyetinde bulunan gerçek veya tüzel kişi tacirler ile esnaf ve sanatkarlara yetki belgesi verilmesinde aranan şartlarda değişiklikler yapılmış olup; değişiklik sonrasında;  Milli Eğitim Bakanlığı, üniversiteler veya Milli Eğitim Bakanlığı’nca yetkilendirilen kurum ve kuruluşlar tarafından verilecek olan; taşınmaz ticareti konusunda en az 100 saatlik eğitimde başarılı olunması şartı da zorunlu hale getirilmiştir.

 

Bu çerçevede, odamız ALTSO AKADEMİ çatısı altında Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (ALKÜSEM) işbirliğinde sektöre yönelik “120 Saatlik Sorumlu Emlak Danışmanlığı Sertifika Programı” gerçekleştirilmektedir.

 

Online eğitim yöntemiyle gerçekleştirilen  eğitimlerimiz sonrası sınavlar da online yapılmaktadır. Sınava katılım sağlamak içim eğitim videolarının tamamının izlenme zorunluluğu olup eğitim süresince tüm ders videoları 7/24 açık olacaktır. Her aday dilediği zaman sisteme giriş yapabilmektedir.

 

Eğitim sonunda katılımcılara “Eğitim Sertifikası” verilmektedir. Başvuru  odamız eğitim şube müdürlüğünden yapılabilmektedir.
Odamız üye/üye çalışanı için eğitim katılım bedeli 748,00 TL, üye olmayan katılımlar için 850,00 TL olup, odamız veznelerinden ödeme yapılabilmektedir.

 

 

Eğitim Tarihi: 16 Kasım 2023 – 02 Ocak 2024

Son Başvuru Tarihi: 15 Kasım 2023

 

Üyelerimize önemle duyurulur.

171 2